https://eepurl.com/dyikxr

MALAS

Mala krelles tradicionāli izmanto lūgšanām, meditācijām, afirmācijām un mantru skaitīšanas praksēm.  

Malas ir garīgs instruments, kas ir paredzēts, lai praktizētu iepriekš uzskaitītās prakses. Mala krelles lieto jau vairākus tūkstošus gadu, dažādās pasaules valstīs, arī Latvijā tas nav nekāds jaunums garīgā ceļa gājējiem. Budistu mūki, pēc atstātajām piezīmēm, tās lieto jau kopš 9./10. gadsimta. Malas ir bijušas kā instruments, lai atklātu mūkam augstākas patiesības.  Nereti tās var redzēt dažādu prakšu skolotājiem, bet ne katrs cilvēks uzdrošinās tās izmēģināt un lietot kā savu instrumentu, tomēr, es vēlos Tevi iedrošināt pamēģināt. Malas nēsā ap plaukstu locītavām un kaklā. Tomēr, ja nelietosi to kā garīgu instrumentu, tad to varēsi lietot kā stila aksesuāru. Patiesībā, ne tikai, jo malas nereti izmanto arī kā dekorāciju saviem svētajiem rituālu stūrīšiem, jeb altāriem. 

KĀ IZVĒLĒTIES MALU?

Burves veikalā Tu vari atrast malas, kuras ir no dabīga materiāla - Rudrakša sēklām, vai no dabīgajām akmens bumbiņām. Pasaulē vari sastapt malas, kas izveidotas no visdažādākajiem dārgmetāliem, arī zelta, sudraba, tomēr iecienīti ir dabīgiem materiāli - Rudrakša, Bodhi, Lotosa sēklas, Palo Santo koks, tāpat arī kristāli - dabīgie akmeņi un lavas akmens. Kā izvēlēties? Es ticu, ka katrs cilvēks intuitīvi sajūt, kuras ir tās īstās un vajadzīgās tieši viņam, vai dāvanas saņēmējam. Ja tomēr uztraucies, vai intuitīvi Tavas spējas ir gana spēcīgas, tad vari pieiet no praktiskās puses un apzināti izpētīt, kurus dabīgos akmeņus (to īpašības, krāsas) un izvēlēties šādā veidā sev nepieciešamo. Ar malām, kā ar ikvienu pirkumu, ja ieklausies, Tu vienkārši sajūti vilkmi, un zini, kura ir tā īstā, jo pat skatoties ekrānā, jūti, ka tā enerģētiski pievelk.

108 NOZĪME, VAI TAS TIEŠĀM IR SVARĪGI?

1 nozīmē eksistence un vienotība, 0 = tukšums, patiesība, bet 8 = visuma bezgalība.

Skaitlis ir iecienīts dažādās reliģijās un tradīcijās, tomēr īpaši Vēdu tradīcijās. Laikā, kad tika radīta šī malu sistēma, tad vēdiskie filozofi uzskatīja, ka skaitlis 108 ir garīgi un eksistenciāli nozīmīgs, tas tika saistīts ar pasaules esamību kā vienotu kopumu, atsaucoties uz 108 svētajām vietām (shakti peethas) Indijā, un arī 108 svētajiem punktiem (bindu vai marma punktiem) cilvēka ķermenī.

MALAS PRAKTISKIE IEGUVUMI

 • Tās palīdz prātam kļūt strukturētam, koncentrēties uz konkrētiem notikumiem, vai praktiskiem uzdeviem. Palīdz “savākties”, kad galva strādā kā saplīsusi komposa adatiņa - iet uz visām pusēm, pie vismazākās kustības. Īsumā, virziens tiek strukturēts un ceļš kā sasniegt mērķi kļūst skaidrāk saprotams.  
 • Cilvēka prāts darbojas ar netveramu kapicitāti, jautājums, kas ir tās domas, ko tas domā un kurp virza enerģiju. Ikdienas skrējienā tik labi esam adaptējušies vienkārši darīt, aizmirstot saprast jēgu un nodomu. Tāpēc nereti enerģija aizplūst nesaprotamā virzienā un ir sajūta par, to, ka laiks ir paskrējis un nekas jēgpilns nav izdarīts. Šādas domas ne tikai par dienas notikumiem, bet arī par ilgākiem laika nogriežņiem, ne par velti ir teiciens, "Tava enerģija ir tur, kur ir tavas domas".
 • Malas palīdz savām domām kļūt par vērotāju, tās liek domāt - kas ir tas, par ko es domāju, nospiež pogu stop ikdienas skrējienā. Ja Tu praktizē malu kā instrumentu ikdienas garīgajās praksēs, tad esmu droša, ka piekritīsi tam, ka patiesībā interesanti kļūst dzīvot savu dzīvi, kad kļūsti sev par vērotāju.
 • Apvienojot prāta koncentrēšanos, izmantojot konkrētas skaņas: afirmācijas, mantras, pielietojot apzinātu elpošanu, kas savijas vēl ar taustes maņu enerģētisko vibrāciju, maiņa ķermenī ir neizbēgama, un, protams, tā ir ļoti gaidīta.

Mala krelles, var būt dziedinošas, atkarībā no materiāla, no kā tās izgatavotas. Ja esi ipazīstams ar vēdisko apziņu, zini, ka caur šo praksi tiek attīrīti 108 marmas punkti ķermenī, savukārt, ja neesi, tad Tu vienkārši sajutīsi kā fiziski ķermenī mainās enerģija, kā tā pieaug un vairojas.

Izmantojot afirmācijas, Tu maini/aizstāj nevēlamās domformas, programmas pret tām, kas Tev ir nepieciešamas, lai veicinātu Tavu garīgo labbūtību.
Palīdz pieturēties pie izvirzītā dzīves mērķa, ceļa - caur regulāru praksi un disciplīnu.

KĀ PRAKTISKI LIETOT MALA KRELLES?

 • Atrodi mantru, kura rezonē ar Tevi. Sēdi ērtā meditācijas pozā (ja nepieciešams, izmanto balstam spilvenu, vai kādu atbalstu, kurš ļauj Tev justies ērti).
 • Pirms sākšanas, noskaņo sevi, veicot dziļas ieelpas un lēnas izelpas, katru nākamo izelpu izelpojot arvien lēnak.
 • Skaiti izvēlēto mantru un atkārto to. Ar Malas pērlīšu palīdzību, virzieties uz priekšu.
 • Turi Mala krelles labajā rokā, starp īkšķi un vidējo pirkstu.
 • Sāc no “guru” pērlītes, un, izmanto īkšķi, lai kustinātu Malu uz nākamo bumbiņu/pērlīti.
 • Pēc 108 atkārtojumiem, Tu atgriezīsities pie guru pērlītes.
 • Noslēgumā veic pāris dziļas ieelpas un izelpas, lēnām atver acis.
 • Ja mantras Tevi neuzrunā, vari izmantot dažādas afirmācijas. Zemāk piedāvāju afirmācijas, kuras izmantoju pati sev:
 1. Es esmu mīlestība.
 2. Es esmu maiga un mīloša.
 3. Es esmu spēcīga tajā, ko daru.
 4. Es esmu drosmīga.
 5. Es esmu veiksmīga.
 6. Es esmu autentiska.
 7. Es esmu skaista.
 8. Es esmu vesela.
 • Uzdrošinies pamēģināt šo pieredzi, iedomājies, kāds būs Tavs rīts, ja 108 reizes skandināsi sev šīs afirmācijas, kā mainīsies Tava pārliecība un enerģētika, cik enerģisks būsi šajā dienā un cik spēcīgs būsi savā kodolā.https://eepurl.com/dyikxr