https://eepurl.com/dyikxr

enerģija

Enerģija ir visur. Katrā lietā, katrā cilvēkā un pat katrā emocijā.

Nereti ir sajūta, kad runājam par enerģiju kā kaut ko neparastu un mistisku, kaut arī, lai ar prātu to nav iespējams ietvert vārdos, ikviens no mums jūt, kas ir enerģija. Enerģiju Tu jūti, kad ienāc jebkādā telpā, satiec kādu cilvēku vai cilvēku kopumu. Tu vienmēr jūti. Cits jautājums, vai Tu vēlies to just. Prāts ir tik spēcīgs, tāpēc tas bieži vien mūs pārslēdz no sirds sajūtām, jo tikai prāts (domā) zina labāk. Ikviens no mums zina, kad enerģija ir sakārtota, un kad tā tāda nav. Tas ir līdzīgi kā ar kārtību mājās, Tu taču zini, kad tā ir kārtībā, un kad nav. Ja, Tu nepievērs uzmanību lietu kārtībai, tās kļūst nekārtīgas, tas pats notiek ar enerģiju. Nav iespējams to uztvert pašsaprotami, ja vēlies justies labi, nevis normāli.

Ko gan nozīmē justies labi? Es teiktu, ka tas ir būt harmoniskā plūsmā, kas ir dabīgi un nav grūti. Man personīgi, sākot iepazīt informāciju, kas saistīta ar apziņas, tai skaitā enerģijas tīrību, viss šķita tik sarežģīti un reizēm pat pretrunīgi, ka dažreiz apjuku un noliku malā uz vēlāku laiku. Reizēm apjukums bija pamatots, jo nespēju iedziļināties informācijā, kurai ir nepieciešama paskaidrojoša informācija.

Es vēlos lai informāciju, par kuru stāstīšu Tu spētu uztvert viegli, nebaidītos, un pats svarīgākais, zinot šo pamatinformāciju, spētu saklausīt savu sirdsbalsi jeb intuīciju, izmantojot iegūtās zināšanas, pielietotu tās sev derīgā veidā un gūtu pats savu pieredzi.

KĀDA IZSKATĀS ENERĢIJA?

Ikviens cilvēks ir enerģija, patiesībā viss dabā ir enerģija. Pirmo reizi enerģijas ciešu mijiedarbību sajutu meditācijā, kad mācījos Reiki. Atrados Himalaju pakājē Indijā, un ar pusaizvērtām acīm redzēju kā enerģija izskatās - mazi, gandrīz caurspīdīgi punktiņi, kas visu laiku ir kustībā un virpuļo, mazliet atgādina ziemas laiku, kad daba ir mierīga, krīt maigas sniegpārsliņas, un, brīdī, kad paskaties saulē, tās spoži mirdz.

Man, kā jau cilvēkam, tas šķita tik dīvaini, un vai man tiešām nerādās? Bet par to pārliecinājos vēl un vēl, arī pēc brīža, wow. Mani pārņēma laimes sajūta, ka tas ir iespējams un nav saistīts ar manu prasmi vizualizēt, jo vizualizācijas meditācijas man padodas lieliski. Tas, ko es toreiz APZINĀTI redzēju pirmo reizi, pēc tam atsaucu atmiņā arī citas reizes, kad biju redzējusi enerģijas lokus dabā, grūtāk, bet arī cilvēkiem. Tu arī zini, par ko es runāju, tikai jautājums, vai esmu atsaukusi atmiņā informāciju. Šobrīd, koncentrējoties, redzu to arī ap cilvēkiem, visvieglāk ieraudzīt, ja cilvēks sēž pretī, un aiz viņa nav spilgts fons. Ilgstoši veroties virs viņa galvas, spēsi to ieraudzīt - kā praksi vari izmēģināt, piemēram, kad klausies kādu lektoru vai priekšnieku. Tikai, iespējams, tajā brīdī nedaudz “aizpeldēsi” un nedzirdēsi runātāja teikto. Šo enerģijas plūsmu dabā var redzēt arī brīžos, kad nedomā, bet vienkārši esi. Šos mirkļus ir grūti aprakstīt, bet tos var sajust. 

Šoreiz tikai nedaudz ieskicēju par to, kāda tā izskatās, jo patiesībā tam nav nozīmes, galvenais ir to sajust. Tā kā ikviens cilvēks ir enerģija, attiecīgi ikviens ir spējīgs ar to strādāt. Nav jābūt īpašām spējām. Visa tālākā informācija ir paredzēts kā ieskats, lai katrs pats sajustu, kas atbilstošs ir tieši viņam pašam. Aicinu sākt kaut ar mazumiņu, pamazām virzoties uz priekšu.

PAR ATTĪRĪŠANOS

Enerģijas attīrīšanu reizēm veicam neapzināti. Vai esi kādreiz teicis: Es iziešu pastaigā, nepieciešams izvēdināt galvu!? Nu redz, stāsts, kā reiz, ir par to. Izejot pastaigā, Tu attīri savu mentālo enerģiju. Pastaiga, tas ir veids kā sazemēties pašam ar sevi. Atejot uz brīdi nost no situācijas, rodas jaunas idejas, domas, iespējams, tiek pieņemti lēmumi vai esošajos veiktas izmaiņas.

Tagad iedomājies skapi, kurā ir sastumtas drēbes, nav skaidrs, vai tur kaut kas ir, teorētiski ir, jo pilns, bet kur tas ir, un vai tādu saņurcītu ir vēlme vispār ņemt ārā. Patīkami ir atvērt un ieraudzīt skapī skaisti salocītas drēbes, turklāt, ja vēl tas ir pustukšs nevis pilns, viss ir skaidri pārredzams. Kā tu jūties pēc skapja revīzijas? Tā ir laba sajūta, kad parādās brīva vieta, tiek atrasts arī kaut kas sen nevilkts, bet noderīgs. Šis salīdzinājums par skapi, lai pēc iespējas skaidrāk varam iztēloties, kas notiek ar cilvēka enerģiju.

BIEŽUMS

Enerģijas attīrīšana ir regulāra, to nedara tikai vienu reizi, kad viss ir slikti. Tā ir regulāra aktivitāte, kura ir jāievieš savā dzīvē. Man patīk piemērs, kuru stāstu savās lekcijās. Piemērs: laiku atpakaļ neviens nezināja par to, ka ir jātīra zobi, un visi, pilnīgi mierīgi, dzīvoja savu dzīvi tā, kā ir - kādam vairāk zobi, kādam mazāk, utt. Līdzīgi tas ir ar enerģiju, var dzīvot kā ir, un var darīt patiesībā vienkāršas lietas, lai enerģiju attīrītu (daudzas no tām, tiek darītas jau tagad (neapzinoties)), par tām arī pastāstīšu.

Ikdienā saskarsme notiek ar ļoti daudziem cilvēkiem, iedomājies: ir cilvēki, ar kuriem apzināti izvēlies komunicēt, bet ir cilvēki, kuru psiholoģiskajā enerģijas laukā Tu vienkārši nonāc, piemēram, veikalā, ofisā un citās publiskās vietās. Nav pat jābūt publiskā vietā, jo dažādas emocijas un enerģētisko informāciju var viegli smelties arī virtuālajā vidē.

Enerģijas attīrīšana = Enerģijas higiēna.

Nav vienas receptes, cik bieži katram cilvēkam ir nepieciešams attīrīt savu enerģiju, jo katrs mēs esam unikāli. Cilvēks, kurš pēc dabas ir empāts un jūtīgs, iespējams, to darīs katru dienu. Cilvēks, kurš māk noteikt savas robežas un ir spēcīgs savā kodolā, iespējams, to darīs retāk. Šobrīd, kad daudzi cilvēki veic ierasto darbu no mājām, tas arī nozīmē, ka šī enerģētiskā attīrīšanās var nebūt nepieciešama tik bieži.

KĀDA VEIDA ATTĪRĪŠANĀS IR PIEMĒROTA MAN?

Tālāk aprakstītās iespējas jeb aktivitātes ir tās, kuras palīdz transformēt enerģiju un atmest lieko un nevajadzīgo. Kopumā veicina labsajūtu un enerģijas pieplūdumu. Visas šīs tehnikas var kombinēt un mainīt. Aicinu izmēģināt nezināmo un pavērot sevi un savas sajūtas. Tev ir jāuzņemas atbildība par šiem procesiem, jo tikai Tu zini, kas Tev der vai neder. Līdzīgi kā izvēloties pārtikas produktus un tml. Kas der vienam, neder otram. Lai radītu savu veidu kā enerģētiski attīrīties, piefiksē, kas patīk, kas ne visai, ko darīt kopā, ko darīt nevajadzētu nemaz. Izmēģini un atrodi savu ideālo kombināciju.

VISAS IESPĒJAS IR IEDALĪTAS 5 GRUPĀS: 

1. KUSTĪBA

JOGA - Kas, starp citu, ne vienmēr nozīmē kustību, jo ļoti daudz pozīcijas ir statiskas. Ir daudz dažādi jogas virzieni un katram pašam ir nepieciešams tajā iedziļināties, lai sajustu, kurš virziens der. Iespējams, tas ir kāds neliels Youtube video pamācību kopums, kura treniņš ir 15 minūtes, arī tas der un skaitās. Atrast kustību kopumu, kas ļauj sevi sajust un iekustināt.

STAIGĀŠANA - Tai ir jābūt apzinātai. Piemērota pēc garīgām praksēm: lekcijām, lasīšanas, arī pēc dziļām sarunām. Kad ir sajūta, ka ir uzņemta daudz informācija. Staigājot apzināti vēro savu ķermeni, sajūti to. Iespējams jūti savā ķermenī uzkrāto spriedzi, tad pamēģini veikt pastaigu, prātā izejot cauri katram sava ķermeņa muskulim. Kā jūtas Tavas kājas, pēdas, vēders, rokas, mugura. Vēro sevi, ķermenis lieliski norāda, kur ir sakrājusies spriedze, nereti tā ir muguras augšadļā, plecu zonā, bet arī to var papētīt, vai pleci liecas uz priekšu un cenšas pasargāt sirds centru, vai ir sajūta, ka rokas ir kā baļķi, un jūties bezspēcīgs. Kad esi sajutis savu ķermeni, iztaisno muguru, piedomā pie gaitas un turpini ceļu. Starp citu, staigāt var arī noslēgtā telpā un tā ir sava veida meditācija, iespējams, tas ir nedaudz grūtāk, bet tas būs arī dziļāk, jo nav iespējas novirzīt fokusu, lai koncentrētos tikai uz sevi un savām sajūtām. Papildus šim, pie sevis vari skaitīt afirmācijas vai mantras. Viena no manām vismīļākajām ir: “Viss, kas ir lieks, lai iet prom. Viss, kas nav mans, lai iet prom. Es atbrīvoju vietu visam, kas dara labu.

DEJA - Ir patiesi daudz dažādu dejas virzienu, tāpēc nav nozīmes, kuru Tu izvēlies. Es personīgi neprotu nevienu konkrētu virzienu. Vislabāk jūtos dejojot viena. Protams, es mēdzu dejot ballītēs, pasākumos, tāpat arī dažādās garīgajās praksēs un meditācijās, man deja ir kā viens no elementiem. Tomēr nekas man nedod tādu brīvības sajūtu kā dejot vienai - kustēties nevis kā vajadzētu, bet ieklausīties savā ķermenī, nedomājot par to, kā tas izskatās. Reizēm jau iedomājos un pasmaidu. Dejā enerģijas plūsma tiek brīvi kustināta un nav vietas domām.

SKAŅA - Vai esi kādreiz aizdomājies, ka skaņa ietekmē Tavu noskaņojumu? Kā mainās noskaņojums, ja klausies vienu vai otru mūzikas veidu? Pavēro, paekspermentē, kas ar Tevi notiek. Ieteiktu klausīties mūziku bez reklāmām, ja vien tas ir iespējams. Zinu, ka iespējams, bet tā ir izvēle. Neļaut būt liekai informācijai, it kā liekas, ka tas mani netraucē, neietekmē, bet tas notiek ļoti dziļi. Es pat ieteiktu apzināti veidot savus mūzikas klausīšanās sarakstus, ik pa laikam pārskatīt un izņemt lieko. Esi uzmanīgs ar “pop” mūziku, īpaši to, kuru dungo prātā un dziedi balsī. Izpēti vārdus, kas ir tie vārdi, kurus dziedi, diezgan populāri ir: “Viņš mani nemīl. Drīz pametīs, un tml. Iedomājies, ikdienā to dziedot, tā kļūst par Tavu mantru, Tavu afirmāciju, Tavu noskaņas vilni…, nopietni?! Vai tiešām Tu vēlies klausīties šādu mūziku? Es jau arī mēdzu klausīties, bet patiešām piedomāju, kas ir tā informācija, kuru vēlos dzirdēt, arī caur mūziku. Man nav tādas neapzinātas arī fona mūzikas. Fona mūzika, man ir chill mūzika, kurā nav vārdu, vai mantras. Arī to es izvēlos. Zinu, ka ir cilvēki, kuri bauda klasisko mūziku, tas ir lieliski, ceļ vibrācijas. Ja vēlies nopietni attīrīt savu enerģiju, ir lieliski enerģētskie instrumenti - īpaši gongu un Tibetas trauku meditācijas, arī dažāda veida bungas, man pašai ļoti patīk džambas. Tāpat arī visi citi instrumenti, kas tiek spēlēti ar patiesu mīlestību un ir dziedinoši būt to skaņās. 


2. ŪDENS

MAZGĀŠANĀS - Ir labi mazgāt rokas, kaut vai ar vienkāršu tekošu ūdeni, tas attīra. Tāpat arī pēc tikšanām, kurā ir bijusi sarežģīta saruna, kura ir bijusi emocionāli spēcīga. Reizēm ir sarunas - kad Tu jau jūti, cik ļoti slikti jūties pēc tās, tad viens no vienkāršākajiem un efektīvākajiem veidiem ir mazgāt rokas parastā sālsūdenī. Reizēm prasās ko vairāk par roku mazgāšanu, tad, ja ir iespēja, stāvi dušā zem tīra ūdens, tā, ka tas tek virsū tieši uz galvas. Vēlams arī izmazgāt matus. Ja konkrētajā bbrīdī to nav iespējams izdarīt, tad paturi to prātā, jo mati ir tie, kas ļoti labi uzsūc enerģijas. Lai arī es neesmu māņticīga, bet ļoti labi saprotu, kāpēc kapos nevajadzētu iet ar vaļā matiem, bet par to jau citā reizē uzrakstīšu. Ideāls un vienkārš veids, kā atbrīvot ķermeņa spriedzi ir sāls vannas. Kā tās pagatavot? Apmēram uz vienu klasiska izmēra vannu ieber 1kg JŪRAS sāli un, atrodies vannā (ieteicamais laiks ap 15 minūtēm), vēro sajūtas savā ķermenī, visdrīzāk Tu svīdīsi. Es parasti šādas vannas laikā ņemu līdzi lielu ūdens glāzi. Sēžu vannā un dzeru ūdeni. Pēc vannas ieteicams nelietot ziepes un citus ķermeņa mazgāšanās līdzekļus, vien noskaloties dušā. Var lietot ķermeņa eļļas pēc sāls vannas, piemēram, argāna, kokosa vai citu. Starp citu, ja vēlies attīrīt māju, piemēram, pēc daudzu cilvēku pulcēšanās vai pēc slimošanas, tad mazgājot grīdu pievieno sāli. Sāls attīra enerģiju, to neitralizējot.

ĒTERISKO EĻĻU INHALĀCIJAS. Salīdzinoši viegli un ērti lietojamas, ātras iedarbības un, ja tiek izvēlēts atbilstošs aromāts, tad tas spēj ātri nokļūt mūsu nervu sistēmā, līdzsvarojot emocionālo stāvokli. Tās var lietot daudz un dažādos veidos. Padalīšos ar man zināmajiem, kurus pati praktizēju. Katru rītu es uzpilinu ēteriskās eļļas pilienu roku iekšpusē, uz delnām, kā arī pavisam nedaudz smērēju zem deguna, tas ir kā daļa no manas dienas rituāla. Izvēlos eļļu, kura man taja brīdī uzrunā ar smaržu. Starp citu, ļoti bieži izvēlos eļļas, ieklausoties savās sajūtās, nevis aprakstos. Nopērku balstoties pēc apraksta, bet lietoju, balstoties uz sajūtām. Pamēģini tā rīkoties arī Tu. Protams, ir specifiskas smaržas, piemēram: salvija, mirte, frankinsence (vīraks), tā uzrunā, kad pienāk īstais laiks un vieta. Ēteriskās eļļas droši var lietot difuzoros. Lai saprastu, cik daudz pilieni nepieciešami, ieteiktu vadīties pēc sajūtām, jo tas ir atkarīgs arī no tā, cik ilgi šis difuzors darbosies un cik spēcīgu aromātu vēlies, galvenais neforsēt, jo piepilināt vēl var viennmēr. Ja atrodies telpā, kur difuzors darbojas un liekas, ka aromāts nav jūtams, iesaku uz brīdi iziet no telpas, un pēc laika ieiet tajā vēlreiz, tad visdrīzāk domas mainīsies. Ēteriskās eļļas var pievienot bāzes eļļām un smērēt uz ķermeņa, līdzīgi kā ķermeņa losjonus. Vislabākais ir tas, ka pats vari sajaukt savu ideālo aromātu. Bāzes eļļas viegli atradīsi iegooglējot, Burves veikaliņā tā ir Argāna, bet var droši izmantot arī vīnogu kauliņu, kokosa, aprikožu kauliņu un citas eļļas. Neiesaku ēteriskās eļļas lietot iekšķīgi, ja vien to nav ieteicis speciālists, kurš ir patiešām drošs par savu ieteikumu. Ēteriskās eļļas izmantoju pirms dažādām garīgajām praksēm, jo tās palīdz noskaņoties, tās lietoju tieši tāpat kā aprakstītajā rīta rituālā.Ēteriskās eļļas var izmantot arī pēdu vannām un ķermeņa vannām - būsiet pārsteigts, cik ātri ēteriskās eļļas maina noskaņojumu un ilgtermiņā sakārto emocionālo veselību. Arī Burvei ir plašs ēterisko eļļu klāsts, īpaši tādas eļļas, kuras nav sastopamas citviet Latvijā. Iegādājoties Burves eļļas vai citas, uzmanīgi izpēti informāciju par to lietošanu.

KRISTĀLI UN ŪDENS.  Kad kristāls, dārgakmenis nokļūst pie Tevis, es vienmēr iesaku, to vismaz noskalot sālsūdenī. Tad panēsā sev līdzi kabatā, vai paliec zem spilvena. Pieradini kristālu pie sevis un savas enerģijas, sadraudzējies ar to. To visu var arī nedarīt un noteikti sadraudzība notiks tā vai tā, bet ir labi to zināt. Kristāliem ir nozīmīga ietekme ne tikai uz cilvēka emocionālo veselību, bet arī fizisko, tāpēc izvēlies tos, kas atbilst Tev. Līdzīgi kā ar eļļām, es iesaku intuitīvi vadīties, bet es ļoti labi zinu, ka prātam ir vajadzīga informācija un ir vēlme izzināt, tāpēc to noteikti arī vajag darīt. Iespējams, ar laiku jums būs vairāki kristāli un tad ļausieties sajūtām intuitīvi. Kristālu pielietošanai efektīvi strādā to izmantošana saskaņā ar mēness ritmiem, piemēram, savus kristālus ideālā variantā vajadzētu attīrīt, kad ir vecs mēness, noskaņot jauniem sākumiem un uzlādēt ar enerģiju, kad ir jauns mēness. Pietiek to atstāt mēness gaismā un tas notiks. Daudzi cilvēki savus kristālus ņem līdzi uz sakrālām vietām, notikumiem. Tai skaitā meditāciju praksēm un tml., kristāls tiek uzlādēts ar pozitīvo enerģiju, un to patiešām var sajust vēl ilgu laiku. Caur kristālu enerģētisko tīrību, arī Jūsu enerģija tiek transformēta. Kristāls ir kā instruments. Daudzi cilvēki praktizē, ūdens traukā atstāt kristālu uz nakti un no rīta šo ūdeni izdzer, paši ieliekot vēlamo nodomu un informāciju. Tas var būt saistīts, gan ar veselības nodomu, gan ar emocionālo labsajūtu. Lūdzu uzmanies un visus savus nodomus noformulē precīzi kā pozitīvu afirmāciju, piemēram, Es esmu stiprs. Es esmu vesels. Es redzu skaidri. utt.

Iepazīsties ar Burves akmeņu simbolisko nozīmi šajā linkā: https://site-1259414.mozfiles.com/files/1259414/A4-akmeni-abpusejs-2kolonnas-PRINT.pdf.

MEDITĀCIJA.  Arī meditācija ir rīks, ar kura palīdzību Tu vari attīrīties uz uzpildīties. Ja zini informāciju par cilvēka enerģētiskajiem centriem jeb čakrām, tad to ir vēlams pielietot, ja nezini, tad ceru, ka drīzumā šo informāciju aprakstīšu un Tu varēsi ar to iepazīties. Meditācija ir radoša, tāpēc, es ieteiktu rast savu. Kā piemēru, lai veicinātu radošumu, iedomājies, ka atrodies savā mīļākajā pludmalē. Saule spīd acīs, bet tāpat ik pa brīdim lūkojies tajā, sajūtot saules starus uz savas ādas. Šobrīd Tu sēdi krastā un ar rokām spēlējies smiltīs, sajūtot kā tās slīd starp pirkstiem. Tev nekur nav jāsteidzas un Tu patiesi izbaudi katru ūdens vilnīti, kurš atnāk un aiziet. Šis ir brīdis, kad Tu vienkārši esi tur, kur ir jābūt. Laikam nav nozīmes. Laiks ir tagad. Tu sajūti vēlmi doties ūdenī tālāk, iebrien līdz viduklim, un apgulies uz muguras. Jūti kā saulīte joprojām spoži spīd sejā, tāpēc Tu aizver acis. Jūties droši, jo tā ir Tava vismīļākā pludmale. Šodien ir īpaši skaisti apkārt, saklausi putnu skaņas. Ir tik mierīgi un patīkami. Guļot ar visu ķermeni ūdenī uz muguras, Tu sajūti kā ķermenis attīras no visa liekā un nevajadzīgā, tā vietā uzpildot sevi ar saules stariem. Tu paliec šādi tik ilgi, cik Tev nepieciešams, transformējot visu lieko, ļaujot ūdenim noskalot katru negatīvo enerģijas informāciju, atstājot vietu visam labajam un jaunajam. Nemanot Tu sajūties viegls, brīvs. Tu pasmaidi saulei un pasaulei. Sajūti sevī prieku, labestību un mīlestību. Ar maigiem soļiem, it kā lidotu Tu izej krastā - spēkpilns un laimīgs. … apmēram tā, neaizmirstot veikt dziļas ieelpas un daudz lēnākas izpelpas. Ja Tev nepatīk peldēt, vai atrašanās ūdens tvertē, Tu vari iedomāties, ka staigā pa strautu, vai stāvi zem ūdenskrituma, ļauj radošumam būt, izbaudi!


3. UGUNS

Uguns tehnikas ir ļoti spēcīgas, transformācija notiek caur to, ka viss liekais tiek sadedzināts. Var tikt izmantota atklāta uguns - ugunskurs, sveces, kamīns, utt.

RAKSTISKA ZIŅA - Ir vērtīgi reizēm uzrakstīt sev pašam vēstuli par kādu situāciju vai notikumu, kas joprojām sāp, tad izvēlēties, kur to sadedzināt un palaist kosmosā. Izklausās pārāk vienkārši - es zinu, bet tas patiesi strādā. Es pati esmu dedzinājusi ļoti daudz vēstules un piezīmju lapiņas un vienmēr skaitu pie sevis šo mantru: Viss negatīvais, lai transformējas un sadeg pelnos! Man patīk to darīt vienatnē, jo pirms dedzinu, vispirms pārlasu sevis rakstīto.

SVECES - Ja izmanto sveču dedzināšu ar konkrētu nodomu, tad pirms dedzināšas paturi to rokās un skaidri definē nodomu - emociju no kuras vēlies atbrīvoties. Domās palūdz, lai ar katru mirkli kā kūst svece, transformējas arī Tavs nodoms. Vēlams izmantot nelielu sveci un nodedzināt to vienā piegājienā. Ja tas nav iespējams, dedzini to vairākas reizes, bet tad, kad vēlies pieslēgties šai emocijai vai nodomam, neliec to, piemēram, uz ģimenes svētku galda, ja vien sveces nodoms nav pozitīvs, piemēram, ģimenes miers un saticība. Starp citu, arī sveces, kuras izmanto garīgajās praksēs, rituālos būtu labi nodalīt atsevišķi, un tās var dedzināt tad, kad nepieciešams spēks un iedvesma.

MEDITĀCIJA - Līdzīgi kā es aprakstīju ūdens meditāciju, vari izmantot arī uguni kā instrumentu un iztēloties kā ugunskurā sadedzini visu slikto un nevajadzīgo, vai, piemēram, kā staigā pa oglēm (starp citu, arī realitātē tā ir laba un spēcinoša prakse, pieredzējušu cilvēku uzraudzībā).


4. GAISS

Šī tehnika ir tā, ko es pati ikdienā izmantoju ļoti daudz. Kaut gan, uzrakstot šo teikumu, sāku domāt, kuru tehniku no augstāk aprakstītajām tehnikām gan es neizmantoju. :) Laikam jau jūtu pēc sajūtām, noskaņojuma, vietas un laika.

KVĒPINĀŠANA - Šī tehnika ir tikusi izmatota gadsimtiem, dažādās tautās, dažādos veidos, izmantojot augus. Un maz pamazām, arī mūsdienās tā sāk atgriezties un tiek pielietota daudzās mājās. Ja tīrat māju, ievērojiet principu - pulksteņrādītāja virzienā, sākot no durvīm/ārdurvīm, un arī noslēddzot ar durvīm. Ja mājas attīrīšana tiek veikta pirmo reizi, vai pēc ilgākas pauzes, pilnīgi noteikti atstājiet kvēpekli pie ārdurvīm un vairs nenesiet iekšā. Tas noteikti nebūs pilnībā izdedzināts, bet tas nekas, nežēlojiet to un metiet ārā. Kvēpekli var atstāt arī pie ārdurvīm, lai tas izkvēpinās līdz galam, tikai pārliecinieties, ka tas ir atstāts ugunsdrošā vietā. Ja ir vēlme vienā dienā attīrīt gan sevi, gan māju, tad vienmēr sāciet ar sevi.Vislabāk sevi var izdūmot, lēni apvelkot ap sevi 3 apļus, ieelpojot un izelpojot gaisu. Domās var arī domāt: Viss, kas ir lieks, lai iet prom, lai atbrīvo vietu visam, kas vairo manu labbūtību. Reizēm es galvas centrā uzvelku vēl pāris apļus, tā kā virs savas galvas, cik nu varu izstiept roku. Citu pieaugušu cilvēku nav vēlams apkvēpināt, katrs to dara pats. Ja vien neesiet gatavi uzņemties otra lieko enerģiju, un pēc tam to transformēt. Mazus bērnus drīkst, bet vislabāk to darīt vecākiem. Kad es attīru sevi, sāku no kreisās puses un virzos uz labo. Kad tīrat māju, pilnīgi noteikti atveriet visus logus, lai enerģijai ir kur palikt, jo dūmu var būt patiešām daudz. Ikdienā droši var kvēpināt arī vīraku vai Palo Santo, jo tas maina telpas enerģiju zibenīgi. Lai noskaņotos garīgām praksēm, vienmēr izmantoju dažādus kvēpināmos variantus, atkarībā no sajūtām, reizēm vairākus vienlaicīgi. Man tas palīdz saslēgties, ja jūtos trauksmaina un ja ir nepieciešams miers. Ne vienmēr tas ir tikai pirms garīgām praksēm. Nereti arī pirms es lasu vai rakstu, arī pirms dažādām radošām izpausmēm. Es zinu, ka kvēpināšanai ir daudz dažādu izvēļu, un tad ir jāsaprot, kas ir vajadzīgs. Burves mājas lapā esošās, es esmu aprakstījusi balstoties uz savām sajūtām un pieredzi, tāpēc variet uzticēties tai, vai sajust intuitīvi.

ELPOŠANA - Tas ir instruments, kurš neprasa neko lieku, tikai būšanu mierā. Patiesībā, sākotnēji, tas var būt jebkurš emocionālais stāvoklis. Ir ļoti daudz dažādu prakšu, konkrētu vingrinājumu, kurus ir vērts pētīt un atrast savus variantus, bet šeit, runājot par attīrīšanos, svarīgi ir atbrīvoties no negācijām, radot vietu jaunajam. Tu vari atrasties jebkurā vietā, arī tur, kur Tev apkārt ir daudz cilvēku. Viss, kas nepieciešams, ir atiet uz brīdi malā un vienkārši apzināti elpot. Lai fokusētos, vari izmantot mantru galvā, piemēram, viss liekais līdz ar katru izelpu aizplūst no manis, un ar katru ieelpu es iegūstu mieru un līdzsvaru. Sajūti, kā elpa paliek lēnāka, mierīgāka. Atkārtot tik daudz reizes, cik nepieciešams, darot to pēc iespējas lēnāk. Ja sākotnēji tas notiks ātri, tad drīz vien sajutīsi kā elpa Tevi nomierina un kļūst ritmiska. Efektīvs vingrinājums - ieelpo, skaitot līdz 5, izelpo lēnām, skaitot līdz 3, apturi elpu pirms nākamās ieelpas (iepauzē), skaitot no 3 - 5.

ATTĪRI VIDI NO LIEKĀ - Es zinu, ka dažiem cilvēkiem tas var likties viegli un pašsaprotami, bet daudziem tas ir apzināts lēmums, un tādas tīrīšnas notiek tikai pirms svētkiem, vai tad, kad neko vairs nevar atrast. Regulāri pārskati savu vidi, sakārto skapi, telpu, plauktus, lai viss ir savā vietā. Tas kustinās telpas enerģiju un neļaus apkārtējai videi iestagnēties. Pievērs uzmanību savam telefonam, piemēram, fotogalerijai. Ievies tur kārtību, visu lieko dzēšot ārā. Tas nekas, ka atmiņa ļauj krāt 50000 attēlus, bet vai tiešām Tu tos visus skatīsies? Tāpat atbrīvo vietu uz datorā - saliec visu, kas vajadzīgs un atsijā lieko. Ievies to, kā ikdienas plānu, atvēli tam konkrētu dienu un laiku, lai tas netiek darīts paralēli ar ko citu. Es zinu, ka daudzi cilvēki ir ieviesuši plānošanas rīkus, kas attiecas uz darba lietām, bet arī šiem, ne tik tīkamajiem darbiem, vajadzētu tikt saplānotiem. Kārtīga vide ir svarīga, un pats kārtošanas process aktivizē smadzenes, un, man liekas, ka paralēli tiek ieviesta kārtība arī tajās. Es personīgi, kad galvā ir pārāk daudz domu, vai arī meklēju atbildi uz kādu konkrētu jautājumu, automātiski sāku mājās kaut ko tīrīt vai kārtot, un tas strādā, iespējams arī Tev ir šāda veida apzināta vai neapzināta pieredze.


5. ZEME

Šī tehnika ir lieliska, īpaši brīžos, ja ir sajūta, ka lido pa gaisu, nevarI koncentrēties, pieslēgties darbiem un ikdienas jautājumiem. Vārdu sakot, kad ir vajadzīgs sazemēties.

KRISTĀLI - Augstāk aprakstīju, kā kristālus var izmantot sadarbībā ar ūdeni, ja vēlies, vari atgriezties un pārlasīt. Šeit vēlos pastāstīt, ka kristālus var lietot, gan neesājot tos līdzi kabatā, līdzīgi kā ar kastani, ik pa laikam pieskaroties tam, vai ilgāku laiku turot plaukstās. 

DZĪVNIEKI, MĀJDZĪVNIEKI, LOPI - Glaudiet tos, sabužiniet, paņurciet. Arī tas automātiski līdzvaro, nomierina enerģiju. Starp citu, tas ir ļoti svarīgs moments abām pusēm, notiek abpusēja enerģijas apmaiņa. Šajā gadījumā neko negatīvu nedomājiet un nenododiet, baudiet savstarpējo enerģijas apmaiņu. Šī prakse nav par sliktā un nevajadzīgā nodošanu dzīvniekam, tā ir par mīlestības un miera izpausmi un balansu.

SNAUDA, MIEGS - Ne vienmēr tā ir iespēja. Ir brīži, kad ir vēlamie apstākļi, bet prāts ir tik nemierīgs, ka neizdodas aizmigt. Ja ir šāda situācija, tad ir jāveic kādas aktīvās prakses pirms tam, piemēram, staigāšana, arī elpošana un kvēpināšana ir laba kombinācija. Miegs atjauno mūsu enerģiju, tāpēc ir svarīgi rūpēties par miegu ik dienu. Ja Tevi moka bezmiegs, tas ir tāpēc, ka visa ir par daudz, bet Tu vari sev palīdzēt, veicot prakses, kuras aprakstīju, lai līdzsvarotu un harmonizētu savu enerģiju.

Papildus dažas garīgās prakses, kas ir būtiskas un noteikti var tikt savienotas ar jau augstāk aprakstītajām, arī savstarpēji tās strādā. Būtībā viss, kas šeit ir aprakstīts strādā kā kopums, tikai intuitīvi ir jāsajūt, kas man pašam ir nepieciešams, vai reizēm, kas man ir šajā brīdī pa spēkam.https://eepurl.com/dyikxr